منوی اصلی

Project One نام رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی

پس از فهمیدن این موضوع که هایپرکار مرموز مرسدس طراحی عالی و برجسته‌ای خواهد داشت، الآن نیز می‌توانیم نام رسمی این خودرو را بشنویم: Project One.

این نام نهایی هایپرکار مرسدس است. نام این خودرو در پیج اصلی مرسدس-ای‌ام‌جی اعلام شده و همچنین برخی جزئیات اولیه از خودرو نیز منتشر شده است. به عنوان مثال گفته شده این مدل اساساً خودروی فرمول 1 است که از نظر قانونی مشکلی برای تردد در جاده‌های عمومی ندارد.

mercedes-amg-project-one-01

مرسدس تصریح کرده این خودرو از پیشرانه‌ی مشتق شده از فرمول 1 استفاده می‌کند که نمونه‌ی مخصوص 6 سیلندر 1.6 لیتری مدل قهرمان W07 هیبرید است. صحبت از هیبرید شد باید گفت که مرسدس-ای‌ام‌جی خاطرنشان کرده پیشرانه‌ای کاملاً الکتریکی به کمک واحد احتراق داخلی خواهد آمد؛ به عبارت دیگر این هایپرکار طراحی چهار چرخ محرک هوشمندی خواهد داشت به این صورت که پیشرانه‌ی 6 سیلندر اکسل عقب را به حرکت درخواهد آورد و پیشرانه‌ی الکتریکی چرخ‌های جلو را به گردش درخواهند آورد و البته قادر خواهد بود به‌صورت انفرادی نیرو به هر چرخ بفرستد. قوای محرکه‌ی هیبریدی این خودرو قدرتی بیش از 1000 اسب بخار خواهد داشت و احتمالاً شگفت‌انگیزترین خودروی دونفره‌ای خواهد بود که قدم به جاده‌ها می‌گذارد.

mercedes-amg-project-one
انتظار می‌رود نمونه‌ی تولیدی Project One در نیمه‌ی دوم سال رونمایی شود و برخی می‌گویند این خودرو در ماه سپتامبر و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. این مدل بسیار انحصاری به منظور گرامی داشت پنجاهمین سال تأسیس AMG ساخته شده و شایعات می‌گویند تنها 200 تا 300 دستگاه از آن و با بهای حدود 2.5 میلیون دلاری عرضه خواهد شد.

mercedes-amg-hypercar-teaser
انتظار می‌رود این خودرو کارایی خیره‌کننده، وزن بسیار کم و طراحی بسیار خاصی را داشته باشد. Project One در رده‌ای بسیار بالا با استون مارتین AM-RB 001 رقابت خواهد کرد. تاکنون تنها دو تیزر نصف و نیمه از این خودرو منتشر شده اما طراح ارشد دایملر گوردون واگنر می‌گوید هایپرکار مرسدس بسیار ناب و وحشی خواهد بود و قطعاً ارزش منتظر ماندن را دارد.

حالا که نام این خودرو را فهمیدیم سؤالات زیادی به ذهن می‌رسند. اگر این هایپرکار نام Project One را گرفته پس به این معنی است که Project Two نیز در کار خواهد بود؟! امیدواریم این‌گونه باشد.

از پدال" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر