منوی اصلی

توضیح پلیس درباره ادامه فعالیت «قرارگاه مبارزه با سرقت»

رییس پلیس آگاهی ناجا توضیحاتی را درباره فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، اوایل سال 93 بود که فرمانده وقت نیروی انتظامی دستور به تشکیل قرارگاهی برای مبارزه با سرقت را صادر کرد، در فعالیت این قرارگاه 14 استان که درصد قابل توجهی از سرقت‌های کشور در آنها رخ داده بود در اولویت قرار گرفته و نتیجه آن کاهش وقوع سرقت و افزایش میزان کشفیات پلیس بود.

سردار محمدرضا مقیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت نیروی انتظامی اظهارکرد: از زمان آغاز به کار قرارگاه مبارزه با سرقت توفیقات خوبی در این زمینه داشته‌ایم به طوری که در 9 ماهه امسال شاهد کاهش حدود پنج درصدی وقوع سرقت درکشور بوده‌ایم و این کاهش مربوط به انواع سرقت بوده است.

رییس پلیس آگاهی ناجا همچنین از افزایش 9 درصدی کشفیات سرقت در همین مدت نیز خبر داد و افزود: در سرقتهای مسلحانه، سرقت از بانک، سرقت از منزل و ... که جزو سرقت‌های مهم محسوب می‌شود، کاهش داشتیم و علاوه بر آن تمامی سرقت‌ها اعم از سرقت‌های خرد و مهم نیز توسط پلیس رسیدگی و پیگیری می شود، حتی گروهی از ماموران ما نیز رسیدگی به پرونده‌های قبلی را در دستور کار قرار داده و توفیقات خوبی هم در این زمینه داشته‌ایم.

مقیمی درباره اینکه آیا فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت در سال آتی نیز ادامه خواهد داشت؟ به ایسنا گفت: فعالیت قرارگاه ها موقتی بوده و قطعا همواره ادامه نخواهد داشت، قرارگاه مبارزه با سرقت نیز تا پایان امسال به فعالیت خود ادامه خواهد داد و ادامه فعالیتش در سال  آینده نیازمند بررسی یکسری مولفه هاست که باید بررسی شود.

رییس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: اما با توجه به شرایط موجود احتمالا اجرای قرارگاه مبارزه با سرقت در سال آینده نیز ادامه می‌یابد.

Read more news today
از ایسنا" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر