منوی اصلی

اساسنامه دانشگاه «استاد فرشچیان» به‌زودی ابلاغ می‌شود

رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشگاه هنرهای سنتی ایرانی-اسلامی استاد فرشچیان در مرحله ابلاغ اساسنامه است و امیدواریم تا پایان سال جاری راه اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین ایمانی خوشخو رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشگاه هنرهای سنتی ایرانی اسلامی استاد فرشچیان که از اقدامات کمیسیون هنر و معماری است و در این کمیسیون بررسی و نهایی شد، در مرحله ابلاغ اساسنامه است که به زودی اساسنامه آن از سوی رییس جمهور به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ می‌شود. خوشبختانه بخشی از مقدمات اجرایی آن نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی فراهم شده و امیدواریم تا پایان سال جاری این دانشگاه راه اندازی شود و نظام آموزش عالی با ایده‌های جدید در زمینه هنرهای سنتی وارد شود.

ایمانی خوشخو با اشاره به اسناد هنری تدوین شده در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سند معماری اسلامی- ایرانی که در این کمیسیون با نظر اعضا، معماران و کارشناسان تهیه شد، برای بررسی و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار قرار دارد و در جلسات آتی شورا بررسی می‌شود. امیدواریم پس از تصویب این سند، سایر اسناد نیز که برای ساماندهی و هماهنگی فعالیت‌های هنری تهیه شده در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب شود تا از ابهامات و ناهماهنگی‌های عرصه هنر جلوگیری شود.

رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه به مسایل موسیقی نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه امروز موسیقی حال و هوای خوبی ندارد که این وضعیت دلایل گوناگونی دارد و لازم است هنرمندان، مدیران و نهادها در فضای مناسب و با تدبیر و هماهنگی برای حل مسایل موسیقی تلاش کنند.

او همچنین با اشاره به برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره گفت: با برگزاری این جشنواره و با توجه به اینکه کشورهای متعددی امروز مفهوم مقاومت را تجربه و لمس می کنند، این ژانر سینمای مقاومت از ایران، در دنیا شناخته خواهد شد. خوشبختانه جشنواره امسال هم با مشارکت و همراهی طیف‌های مختلف هنرمندان سینما و سینماگران شاخص برگزار شد که نشان می دهد، هر اتفاقی در هر جای دنیا رخ دهد، هنر متعهد سهم و نقش خودش را به شکل اثربخش ایفا می کند.

در این جلسه محمد حسین نیرومند؛ مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و محمد خزاعی؛ دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از روند و نحوه برگزاری جشنواره گزارش هایی ارائه کردند و محمد علی خبری؛ عضو کمیسیون هنر و معماری نیز گزارش بررسی وضعیت و مسایل موسیقی کشور در زمینه های مختلف قانونی، نهادها، مدیریت، پژوهش، آموزش، انتشارات، نقد و ...را بیان کرد.

اعضای کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز نظرات و دیدگاههای خود رادرباره گزارش های مطرح شده، بیان کردند.

Read more news today
از خبرگزاری مهر" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر