منوی اصلی

قلعه‌سیمون اسلامشهر؛ از محرومیت تا سازندگی+ تصاویر

سیل ۲۵ سال پیش گلستان سبب شد عده‌ای از هموطنان از دیار و کاشانه خود آواره شده و به قلعه‌سیمون پناه آورند اما در این مدت طولانی نبود امکانات بر حجم مشکلات آن‌ها افزود اما امروز به همت بسیجیان و خیران قلعه‌سیمون رنگ سازندگی به خود دیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، همّت انقلابی بسیجیان همواره زمینه‌ساز محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف کشور شده که این بار مردم روستای قلعه‌سیمون اسلامشهر از این همّت بالا بهره بهرده و شاهد برطرف شدن محرومیت بودند.

سیل 25 سال پیش گلستان سبب شد عده‌ای از هموطنان از دیار و کاشانه خود آواره شده و به این منطقه پناه آورند اما در این مدت طولانی نبود امکانات بر حجم مشکلات آن‌ها افزود و 50 خانوار ساکن در این منطقه شرایط دشواری را سپری کردند.

البته اکنون به همّت جهادی بسیجیان و تلاش خیّرین شرایط دشواری‌های گذشته به پایان رسید؛ چرا که خانواده‌های روستای سیمون می‌توانند زیر سقفی که برای آن‌ها ایجاد شده به آرامش برسند، در همین راستا با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل کمک‌های خیّرین بنیاد برکت، بنیاد برین، کمیته امداد، فرمانداری و بخشداری و... در زمینی به وسعت 7 هزار متر مربع در کمتر از 4 ماه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید صنعت، ساختمان احداث و با نصب انشعابات موردنیاز تحویل مالکان شد.

در همین زمینه سردار پاسدار علی نصیری، فرمانده سپاه استان تهران در حاشیه  افتتاح 49 واحد مسکونی قلعه‌سیمون اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری و محرومیت‌زدایی و با همّت بلند بسیجیان استان تهران، غبار محرومیت از چهره روستای قلعه‌سیمون برچیده شد.

وی ادامه داد: شناسایی نقاط محروم استان تهران از سال گذشته آغاز و در بررسی‌های به‌عمل آمده، روستای قلعه‌سیمون اسلامشهر به عنوان یکی از مناطق محروم و دارای اولویت برای برطرف شدن محرومیت وآسیب‌های اجتماعی  انتخاب شد.

فرمانده سپاه استان تهران با اشاره به وضعیت مردم این روستا بیان کرد: بررسی‌های به عمل آمده نشان داد، اهالی روستا قلعه‌سیمون پس از وقوع سیل ویرانگر سال 1371 استان گلستان به این نقطعه عزیمت کرده و مشغول فعالیت در اراضی کشاورزی منطقه شده و به سختی بدون امکانات روزگار سپری می‌کردند.

نصیری تأکید کرد: به منظور برطرف کردن محرومیت از این روستا، هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مختلف و خیّرین  آغاز و زمین موردنیاز برای احداث سرپناه با همکاری 3 خیّر که دونفر آن‌ها از خانواده‌های معظم شهدا بودند، تأمین شد.

وی تصریح کرد: پس از شناسایی خانوارها و تهیه نقشه‌های موردنیاز، عملیات بازسازی و اسکان موقت اهالی این روستا از نیمه دوم شهریورماه سال جاری آغاز و در کمتر از 4 ماه، تعداد 49 واحد مسکونی برای افراد موردنظر احداث و تحویل آن‌ها شد.

فرمانده سپاه استان تهران گفت: با هدف‌گذاری صورت گرفته، عملیات اجرایی فاز نخست این طرح با احداث ساختمان‌های مسکونی 2 و3 طبقه برای اسکان اهالی انجام شد، که به همّت گروه‌های جهادی و بسیجیان  استان، در کمترین  زمان ممکن این  طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

نصیری با قدردانی از تلاش‌های دست‌اندرکاران اجرایی این طرح بیان کرد: آنچه که مهّم است حضور پررنگ مردم و حمایت‌های خیّرین جهت رفع محرومیت از این منطقه بود، که همکاری بنیاد برین، بنیاد برکت، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مسکن، خیرین مسکن‌ساز، فرمانداری و بخشداری مرکزی، شهرداری و ادارات خدمات‌رسان آب، برق و گاز ضمن تسریع در زمان اجرایی طرح، وحدت و همدلی اقشار مختلف مردم جامعه را به نمایش گذاشت.

فرمانده سپاه استان تهران افزود: علاوه بر رفع محرومیت از این روستا، توجه به معیشت خانوارها و ایجاد اشتغال پایدار برای آنها، برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی، انجام برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و ... نیز در نظر گرفته شده است.

نصیری گفت: ویزیت رایگان و ارائه خدمات پزشکی، تأمین نیازمندی‌های اولیه خانوارها، اعطای تسهیلات برای احداث واحدهای مسکونی، ساخت مسجد، خانه عالم و یک مدرسه از دیگر برنامه‌هایی است که در فاز دوم در این روستا به اجرا درمی‌آید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه برای ما مهّم و مورد تأکید است؛ جلب رضایت پروردگار، نشاندن لبخند رضایت بر لبان رهبر انقلاب و خانواده‌های محروم است تا دعای خیر آن‌ها بدرقه راه همه عزیزان و تلاشگرانی باشد که جهت برطرف کردن محرومیت از چهره این روستا جهادگرانه کوشیدند.

از تسنیم" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر