منوی اصلی

انتقاد از ضعف مدیریت بحران در ورامین/درصورت قصور استعفا می دهم

ورامین-شهردار ورامین گفت: مردم ورامین مطمئن باشند که از لحظه وقوع حادثه تاکنون پیگر موضوع بوده و اگر قصوری نیز از بنده سر زده باشد، استعفا خواهم داد.

علی حیدریان در گفت و گو با خبرنگار مهر با عرض تسلیت به خانواده کشته شدگان حادثه ریزش ساختمان چهار طبقه در ورامین اظهار داشت: تسلیت کوچکترین واژه ای است که در این عزای بزرگ می توان گفت، عزایی که نه تنها دل خانواده بوربور، بلکه دل مردمان شهر ورامین را به درد آورد.

شهردار ورامین افزود: اوج غم و اندوه این مصیبت وارده، فداکاری مادری مهربان است که فرزندانش را در آغوش گرفته و برای همیشه نماد وفاداری و غیرت شهرستان ورامین می شود.

وی با تشریح ابعاد تلخ حادثه ریزش ساختمان چهار طبقه در ورامین ادامه داد: این حادثه پیام های زیادی داشت که باید به آن توجه جدی و ضروری شود.

حادثه ریزش ساختمان چهار طبقه در ورامین یک فاجعه بود

شهردار ورامین اضافه کرد: در این حادثه تلخ که بنده آن را یک فاجعه می دانم، شکسته شدن کمر یک شهروند را به طور کامل احساس کرده و درک می کنم که هیچ چیز نمی تواند عمق این فاجعه را جبران کند.

حیدریان عنوان کرد: مردم متحد و فهیم ورامین در این حادثه نشان دادند که در کنار هم هستند و حاضرند با تمام توان به یکدیگر یاری رسانند.

شهردار ورامین گفت: در لحظه امدادرسانی که از نزدیک شاهد آن بودم، کمک مردم ورامین را به خوبی مشاهده کردیم که آماده بودند تا خشت خشت آوارها را برداشته و سه شهروند گرفتار زیر آوار را نجات دهند.

ستاد بحران ورامین باید فکری به حال سر و سامان دادن اوضاع در زمان حادثه کند

حیدریان تأکید کرد: در شب وقوع حادثه، تمام امکانات شهرستان به کار آمد اما متأسفانه توان شهرستان آن بودکه همه مشاهده کردند.

شهردار ورامین افزود: باید این سوال را پرسید که اگر روزی در این شهرستان زلزله ای رخ دهد، ستاد بحران می تواند موفق عمل کند.

وی ادامه داد: در ساعات اولیه ریزش ساختمان، یک بلندگو دستی وجود نداشت که مردم را هدایت کند و در جریان این حادثه، کسی نیامد تا مدیریت واحدی را بر عهده بگیرد و هر کسی کار خود را بدون هماهنگی انجام می داد.

شهردار ورامین گفت: اگر امروز کمر یک پدر شکسته شد، در جریان یک زلزله ممکن است کمر پدران و مادران فراوانی شکسته شود و ستاد بحران باید فکری به حال سر و سامان دادن اوضاع کند.

در صورت قصور استعفا خواهم داد

وی افزود: در خصوص علل وقوع حادثه نیز از کارشناسان مربوطه درخواست کرده ام که بدون تعارف و ملاحظه کاری، موضوع را ریشه یابی کرده و مقصران را به مسئولان مربوطه معرفی کنند و از دستگاه قضایی نیز تقاضا دارم که مانند همیشه با قاطعیت کامل با عامل و یا عوامل دخیل در این حادثه برخورد کنند.

شهردار ورامین یادآور شد: مردم ورامین مطمئن باشند که از لحظه وقوع حادثه تاکنون پیگر موضوع بوده و با تمام توان با عاملان این حادثه برخورد خواهم کرد و اگر قصوری نیز از بنده سر زده باشد، استعفا خواهم داد.

Read more news today
از خبرگزاری مهر" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر