منوی اصلی

مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شهرقدس برگزار شد

معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قدس از برگزاری مراسم یادبود ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع شهر قدس خبر داد.

سید علی اینانلو معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در شهرقدس اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عالم دینی و یار دیرین امام و رهبری بودند که متأسفانه ضایعه دردناک فوت ایشان ضربه‌ای اساسی به پیکره تاریخ انقلاب است.

وی افزود: ایشان به ‌عنوان یکی از دلسوزان واقعی نظام در سال‌های اخیر تمام تلاششان بر حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب و نظام بود، که در این راستا مجاهدت‌های ایشان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب در تاریخ همواره جاودان می‌ماند.
 معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قدس با بیان اقدامات انجام شده توسط ستاد ارتحال تصریح کرد: متأسفانه پس از دریافت خبر فوت ایشان بلافاصله ستاد ارتحال در شهرقدس تشکیل، و نسبت به فضای‌سازی شهر از جمله نصب بنرهای تسلیت در تمام نقاط شهرستان و همچنین سیاه‌پوشی شهر اقدام کردیم.

اینانلو با اشاره به برگزاری مراسم یادبود برای آیت‌الله هاشمی گفت: بر ما لازم است که با توجه به جایگاه رفیع ایشان و از حیثی دیگر هجمه‌های مختلف دشمنان و سران غربی، سعی شود مراسم خوب و باشکوهی برگزار کنیم که در این راستا ستاد بزرگداشت ارتحال مراسمی را فردا پنج‌شنبه از ساعت 10 الی 12 در مسجد جامع شهر تدارک دیده است.
وی عنوان کرد: روز جمعه نیز پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در محل مصلی نماز جمعه شهرستان، مراسم ترحیم و یادبودی با حضور عموم شهروندان برگزار می‌شود.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قدس بیان کرد: به‌ تمامی مساجد سطح شهر نیز اعلام کرده‌ایم که ضمن تشریح اقدامات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از زمان انقلاب تاکنون، و شخصیت بارز ایشان که به ‌عنوان نزدیک‌ترین فرد به مقام معظم رهبری بودند، نسبت به برگزاری مراسم ترحیم اقدام کنند.
اینانلو در پایان ضمن قدردانی از مردم بصیر و ولایی شهرستان قدس که حضور چشمگیری در مراسم تشییع ایشان داشتند، از عموم شهروندان نیز دعوت کرد که فردا نیز در مراسم یادبود ارتحال ایشان در مسجد جامع شهرستان قدس حضور به هم رسانند.

Read more news today
از تسنیم" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر