منوی اصلی

4٧ واحد پرورش ماهی دو منظوره در فیروزکوه فعال است

فیروزکوه-نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴٧ واحد پرورش ماهی دو منظوره در فیروزکوه فعال است.

 به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم میرزایی نیکو درخصوص توسعه پرورش ماهی اظهار داشت: پرورش ماهی یکی از مهمترین اهداف ادارات جهاد کشاورزی در شهرستان فیروزکوه و دماوند بوده و این درحالی است که بیشترین سهم تولید ماهی در این حوزه متعلق به فیروزکوه و سپس دماوند با ٢٢واحد تولیدی و تولید سالانه بیش از یک هزار تن است و این امر نشان از ظرفیت تولید بالای آبزیان پرورشی درفیروزکوه و دماوند دارد.

وی با بیان اینکه فیروزکوه با هزار و ۶۰۰ تن تولید سالانه، رتبه دوم استان را در خصوص تولید ماهیان پرورشی به خود اختصاص داده، افزود: این شهرستان در حال حاضر بیش از ٣٣میلیون قطعه ماهی حد واسط (بچه ماهی) تولید می‌کند که در کشور مقام اول را دارا است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیش از۴٧ واحد پرورش ماهی دو منظوره در شهرستان فیروزکوه داریم که حداقل ۴۵٠ نفر اشتغال به صورت مستقیم و صدها اشتغال غیرمستقیم به وجود آورده و این در حالی است که کیفیت و مرغوبیت این تولیدات با توجه به آب رودخانه‌های شهرستان نیز بر اهمیت این نوع فعالیت افزوده است.

میرزایی نیکو با بیان اینکه حذف پیچ و خم‌های اداری رمز توسعه پرورش ماهی در دماوند و فیروزکوه است، افزود: افزایش تولید آبزیان پرورشی راهکاری مطمئن برای ایجاد اشتغال‌زایی و بهبود وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان در این عرصه به شمار می‌آید.

Read more news today
از خبرگزاری مهر" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر