منوی اصلی

کبگانیان: تولید علم در حوزه علوم انسانی را باید جدی‌ بگیریم

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت:در حوزه علوم انسانی ما به تحول اساسی نیاز داریم و باید واقعاً تولید علم گسترش پیدا کرده و نظریه‌پردازی کنیم، باید تحول علوم انسانی جدی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه تولید علم هم در حوزه‌های علوم انسانی و هم علم و فناوری مطرح است، گفت: ما برای تولید علم در بخش‌هایی که کشورهای صنعتی و غربی جلو هستند مشکلی نداریم که از آنها یاد بگیریم حتی مقام معظم رهبری فرمودند که شاگردی می‌کنیم ولی جوانان ما باید در بسیاری از حوزه‌ها به خصوص در اولویت‌های نقشه جامع علمی اعتماد به نفس داشته باشند چرا که ما در این زمینه‌ها واقعاً جلو افتادیم و در این زمینه‌ها باید دیگران شاگردی کنند.

وی افزود: البته در حوزه علوم انسانی ما به تحول اساسی نیاز داریم و باید واقعاً تولید علم گسترش پیدا کرده و نظریه‌پردازی کنیم، باید تحول علوم انسانی جدی گرفته شود.

کبگانیان اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر ابعاد نقشه جامع علمی نیز تأکید داشتند که ما با کمک وزرای علوم و بهداشت جلسه گذاشتیم که سرعت ارتباط با استان‌ها را بیشتر کنیم.

وی گفت: گزارش دستگاه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی را نیز دریافت کردیم و در حال تحلیل آن هستیم که آن را هم به موقع ارجاع می‌دهیم، میانگین کل در حرکت بخش‌های اجرایی در حدی که می‌خواهیم نیست، ولی گزارش رسمی را ارائه می‌دهیم.

Read more news today
از خبرگزاری فارس" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر