منوی اصلی

طنز؛ مشاغل پیشنهادی به آرون رمزی!

خیلی ها معتقد هستن که هر وقت آرون رمزی مهاجم آرسنال، گلزنی می کنه، یه آدم معروف از دنیا می ره، البته عده ای هم اعتقاد دارن که عمر دست خداست و رمزی وسیله است!

این قضایا از وقتی شروع شد که عزرائیل، ایجنت رسمی فیفا، مدیر برنامه ی رمزی شد و برای شهرت این مهاجم، تبلیغات گسترده ای رو انجام داد. به ازای هر گل، یک شخصیت معروف!

آدم های معروف با گل رمزی می میرن، آدم های معمولی با گل برهانی و طارمی و برزای! تازه این که خوبه، بعضی ها بدون گل از دنیا می رن! یعنی نود دقیقه بدون اتفاق، صفرِ صفر! سر مزار آدم های معروف گل رمزی پخش میشه، سر مزار معمولی ها گلایل!

این موضوع حتی روی فرهنگ عامه مردم هم تاثیر گذار بوده، مثلاً قبلاً مرگ هر کسی رو با نزدیک ترین مناسبت داخل تقویم گره می زدن و می گفتن: “خدا بیامرزش! حتماً خدا خیلی دوسش داشت که توی این روز عزیز فوت کرده!” اما الان روز مرگ رو با گلزنی رمزی سِت می کنن و میگن: “طرف معروف بوده که با گل رمزی مرده” این موضوع یک جورایی کلاس هم داره! نمونه دیگه این که در گذشته، بازماندگان متوفا بر سر مزار آن مرحوم خودشون را خالی می کردن، البته بهتر هست بگیم پر می کردن چون با موز و خیار و حلوا و خرما بیشتر احساس پری به آدم دست میده تا خالی بودن! و بعد در چلوکبابی ها (ترجیحاً شعبه جوان) پذیرایی می شدن، اما حالا داخل پیج رمزی همدیگه رو دلداری می دهند و بعد در دایرکت، با قلوه پذیرایی می شوند(ترجیحاً دایرکت جوان). به قول شاعر دل می دهند به پیجش/ دایرکت دلان کجایید!

علی ایحال با شهرت و استعدادی که رمزی در این زمینه پیدا کرده چند پیشنهاد کاری برایش داریم تا به زندگی خود، روغن! ببخشد:

اخاذ: رمزی می تونه از تمام آدم معروف های دنیا پول بگیره تا دیگه گل نزنه که همه شون برای همیشه زنده بمونن!

اسطوره: به عنوان رهبر آدم های غیر معروف، اونقدر گل بزنه تا تمام معروف ها رو از بین ببره و دنیا رو پر از بربری ببخشید برابری و مساوات کنه.

تروریست: این بازیکن با هدفمند سازی گل هاش و تعیین قربانی قبل از گلزنی، می تونه به عضویت گروه های مافیایی و داعش مسلک در بیاد.

استعداد یاب: به قول مهدوی کیا، می تونه به عنوان معلم ورزش هفته ای دو ساعت در مدارس و دانشگاه ها و حتی میهمانی ها! استعداد یابی کنه و ببینه کیا خوب گل میزنن و می کشن!

حشره کش: با مشورت عزرائیل، به کم کردن غلظت گل های خودش اقدام کنه و با بسته بندی گل هاش به شکل اسپری، به کشتن حشرات خانگی و همچنین آفات کشاورزی بپردازد!

مصارف نظامی: اگر  رمزی خدمت سربازی نرفته باشه می تونه دو سال به عنوان بمب در یکی از زاغه های مهمات مشغول انبار شدن بشه! به این شکل که گل هایش را در کلاهک های هسته ای جا سازی کنه تا در مواقع نیاز از آن استفاده کنن!

گل فروش: رمزی بعد از خدمت می تونه توی قبرستون ها دکه های گل فروشی بزنه و با پول سر مزار آدم های مرفه گل بزنه تا معروف شون کنه! در ضمن می شه به موازات این کار، اکو و بلندگو و روضه خون هم اجاره بده! تصور کنید وقتی رمزی در میان دود اسپند، توپ رو توی دروازه گل کوچیکِ کنار قبر می زنه و خوشحالی نمی کنه (انگار که به تیم سابقش گل زده باشه) و هم زمان روضه خون با گریه و بغضی نمادین، از روی یه کاغذ مچاله می خونه:

گل های این آرون عجب با سلیقه است/ می چیند آدمی، که به عالم نمونه است!

Read more sports news
از ورزش 11" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر