بخش‌های اصلی
زیرگروه‌های ورزشی

اوضاع اسفناک استادیوم ماراکانا + عکس

استادیوم ماراکانای برزیل محل برگزاری مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه المپیک 2016 ریو با اوضاع ناخوشایندی روبرو شده است.

به گزارش ورزش 11، صندلی‌های جدا شده از محل نصب‌شان، از بین رفتن چمن  و انباشت زباله بخشی از شمایل ناخوشایند استادیوم قدیمی و خاطره‌ساز ماراکانای برزیل است که 6 ماه پس از پایان المپیک 2016 به این وضعیت دچار شد.
استادیوم زیبای ماراکانا جهت برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی 2014 و المپیک 2016 مدرن‌سازی شد اما 6 ماه پس از پایان رقابت‌های المپیک به وضعیت اسفناکی درآمده است. این استادیوم در سال 1950 میلادی توسط 11 هزار کارگر ساخته شد و رکورد جای دادن 200 هزار تماشاگر را در خود ثبت کرد. استادیوم مارکانا بارها مورد بازسازی اصولی قرار گرفت و آخرین بار نیز جهت برگزاری مسابقات جام‌جهانی 2014 و مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه المپیک 2016 مدرن‌سازی شد.
وضعیت امروز استادیوم ماراکانا اصلا رضایت‌بخش نیست و انتشار تصاویری از صندلی‌های کنده شده، چمن نامناسب، ریزش آب از دیواره‌ها، ریخته شدن لایه‌های گچی، لانه‌های پرندگان و حجم انبوهی از زباله‌ها واکنش‌های تندی را به همراه داشته است.
در این میان ماریو آندرادا، عضو اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک با مشاهده تصاویر استادیوم ماراکانا گفت: متعجب هستم. ما استادیوم را در شرایط مطلوبی در اختیار گرفتیم و با وضعیت بهتری نیز تحویل دادیم.
بازسازی استادیوم ماراکانا جهت جام‌جهانی 2014 و المپیک 2016 ریو هزینه 500 میلیون دلاری داشته است.

استادیوم مارکانا
استادیوم مارکانا
استادیوم مارکانا
استادیوم مارکانا
استادیوم مارکانا
استادیوم مارکانا
از "ورزش 11" بیشتر بخوانید