منوی اصلی

بارسلونا 3-1 اتلتیک بیلبائو؛ صعود دشوار بارسا در شب گلزنی MSN

دو تیم دیدار برگشت کوپا دل ری را در ورزشگاه نیوکمپ برگزار کردند.

به گزارش وبسایت نود، بارسلونا در حالی دیدار برگشت دور دوم کوپا دل ری را مقابل اتلتیک بیلبائو برگزار کرد که در دیدار رفت با حساب 2-1 در سن مامس شکست خورده بود و در این دیدار نیاز مبرم به پیروزی داشت، بارسا با برتری با یک گل هم می توانست به جمع 8 تیم نهایی این مسابقات صعود کند هرچند که پرس شدید بازیکنان بیلبائو شرایط این تیم را سخت کرده بود. با این حال لوییز انریکه بهترین بازیکنان خود را در ترکیب اصلی قرار داد تا این تیم برای صعود به مرحله بعد این مسابقات شرایط بهتری داشته باشد.

بارسلونا: سیلسن - روبرتو - پیکه - اومتیتی - آلبا - بوسکتس - رافینیا - اینیستا - مسی - سوارز - نیمار

اتلتیک بیلبائو: ایراییزوس - بوودا - لاپورته - اتشیتا - بالنزیاگا - سن خوزه - بنات - اراسو - ویلیامز - مرینو - سابوریت

بارسا از ابتدای این دیدار حملاتش را آغاز کرد اما با توجه به دفاع منسجم بیلبائو این تیم موفق نشد موقعیت های حساسی را کسب کند.

دقیقه ۷: سوارز روی شروع مجدد سیلسن می رفت تا با ایراییزوس تک به تک شود اما خروج این دروازه بان موقعیت را از بارسا گرفت، ایراییزوس در دور کردن توپ خوب عمل نکرد و دروازه خالی مقابل روبرتو قرار گرفت اما این بازیکن این موقعیت را از دست داد.

در ادامه دفاع منسجم بیلبائو مانع از موقعیت سازی بارسایی ها شد تا کاتالان ها از حملات پر دامنه خود سودی نبرند.

دقیقه ۲۶: پاس در عمق اینیستا برای نیمار او و سوارز را با دروازه بان دو به تک کرد و سوارز پاس نیمار را به راحتی تبدیل به گل کرد اما در عین ناباوری این گل توسط داور به دلیل آفساید مردود اعلام شد، تصمیمی که پس از مشاهده تصاویر آهسته مشخص شد باز هم اشتباهات مشکوک داوری به ضرر بارسلونا ادامه دارد.

دقیقه ۳۵: پاس در عمق مسی برای نیمار ارسال این بازیکن برزیلی را به همراه داشت، ارسال او با ضربه والی سوارز همراه شد تا نخستین گل بارسلونا به ثمر برسد تا بدین ترتیب داور این دیدار نیز بهانه ای برای مردود کردن گل نداشته باشد.

بارسا در ادامه با رهبری مسی به حملات خود ادامه داد و موقعیت های نصفه و نیمه ای را نیز به دست آورد اما موفق نشد برتری خود را دو برابر کند تا در نهایت نیمه نخست این دیداربا برتری ۱-۰ کاتالان ها به پایان برسد، نکته عجیب و مشکوک این نیمه اشتباهات عجیب داوری باز هم به ضرر بارسلونا بود، بارسا در ۳ دیدار گذشته از اشتباهات داوری لطمات زیادی خورده اشت و باید دید این اشتباهات تا چه زمانی ادامه خواهند داشت.

بارسا نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و روی یک ضد حمله موفق شد موقعیت مناسبی به دست بیاورد.

دقیقه ۴۷: حرکت انفجاری نیمار باعث شد بازیکنان بیلبائو روی او خطا کنند تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. خود این بازیکن برزیل پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و موفق شد گل دوم بارسلونا را به ثمر برساند.

دقیقه ۵۱: روی اشتباه مدافعین بارسلونا ارسال الوستوندو توسط سابوریت به گل تبدیل شد تا همه چیز در دو دیدار رفت و برگشت برابر شود.

دقیقه ۵۸: روی یک حرکت انفجاری، مسی پاس کات بک زیبایی برای سوارز فراهم کرد اما پیش از اینکه او بتواند دروازه را باز کند لاپورته توپ را به کرنر فرستاد.

بارسا که احساس خطر کرده بود در ادامه بر دامنه حملاتش افزود و موقعیت هایی را توسط نیمار و آلبا از دست تا این دیدار همچنان با حساب ۲-۱ در جریان باشد.

دقیقه ۶۸: پاس آلبا برای سوارز این بازیکن را صاحب موقعیت شوتزنی مرد اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت تا بارسا همچنان به دنبال گل باشد.

دقیقه ۷۸: بارسا پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شد و اینبار مسی از روی ضربه ایستگاهی به زیبایی هرچه تمامتر گل سوم بارسا را به ثمر رساند.

دقیقه ۸۱: نیمار روی حرکتی انفجاری و زیبا دفاع بیلبائو را به هم ریخت و موقعیت ۱۰۰ درصدی گل داشت اما ضربه او با برخورد به مدافعین حریف به کرنر رفت.

دقیقه ۸۸: روی اشتباه عجیب مدافعین بیلبائو سوارز صاحب موقعیتی استثنایی شد اما فرصت سوزی مانع از این شد تا بارسا به گل چهارم خود برسد.

دقیقه ۹۲: روی حرکت تیمی زیبای بارسایی ها دنیس سوارز موقعیت فوق العاده ای داشت تا گل چهارم را به ثمر برساند اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم این دیدار شاهد بازی دیدنی بودیم، بارسا موقعیت های فوق العاده ای به دست آورد که با فرصت سوزی مهاجمین این تیم اختلاف بیش از این ها نشد، با این حال بار دیگر لیونل مسی با گلزنی خود باعث صعود بارسلونا شد تا منتظر قرعه خود در مرحله یک چهارم نهایی باشد.

Read more sports news
از نود" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر