منوی اصلی

جرارد: بارسلونا مقصر وضعیت کنونی کوتینیو است؛ شرایط او با سوارز تفاوت دارد

استیون جرارد، اسطوره باشگاه لیورپول معتقد است باشگاه بارسلونا با تحت فشار قراردادن فیلیپه کوتینیو و وکلای او، در پی رسیدن به هدف خود و جذب این بازیکن است.

به گزارش وبسایت نودف فیلیپه کوتینیو تبدیل به یکی از داغ ترین سوژه های نقل و انتقالات شده است، چرا که پس از جدایی جنجالی نیمار از بارسلونا، این بازیکن برزیلی به عنوان بهترین جانشین برای هموطن خود در تیم کاتالانی معرفی شده است. اما با وجود پیشنهاد ها و مذاکرات پی در پی بارسلونا با لیورپول، این باشگاه و یورگن کلوپ بارها مخالفت خود را با انجام این انتقال اعلام کرده اند.

به گزارش ESPN استیون جرارد در خصوص این انتقال و رفتار های فیلیپه کوتینیو در قبال این شایعات چنین واکنش نشان داد:

در حال حاضر مشکل اصلی بارسلوناست. چون آنها به کوتینیو و وکلای او خواهند گفت: "یا حالا یا هیچوقت. اگر او امروز به بارسلونا نیاید ما دیگر هرگز برای جذب وی اقدام نخواهیم کرد." به این صورت آنها به بازیکن فشار وارد می کنند و دلیل رفتار های فیلیپه (درخواست جدایی از باشگاه) هم همین است. این بچه که از آمریکای جنوبی آمده است همیشه رویای بازی برای بارسلونا را در سر پرورانده است و اکنون می ترسد که اگر حالا چنین اتفاقی نیوفتد ممکن است هرگز دوباره چنین فرصتی به دست نیاورد.

جرارد در پاسخ به این که آیا کوتینیو را درک می کند یا احساس همدردی با او دارد گفت:

البته که تا حدودی او را درک می کنم. من این پسر را می شناسم و می دانم که انسان بدی نیست. می دانم که دوست ندارد و نمی خواهد جنگ به پا شود. ولی از طرف دیگر او به تازگی قراردادی پنج ساله امضا کرده است و باشگاه کار بزرگی در قبال او انجام داده است و باعث شده او تبدیل به بازیکنی که امروز است بشود. به خاطر دارید که او در اینتر به مشکل خورده بود و ما بودیم که به او شانس دوباره دادیم. ما این بازیکن را ساخته ایم و حداقل کاری که او می تواند برای باشگاه انجام دهد این است که یک سال دیگر همراه تیم بماند.

جرارد در ادامه صحبت هایش در خصوص مقایسه انتقال لوئیز سوارز که پیش از آن مورد توجه آرسنال و شیطنت های این باشگاه با بند باز خریدش قرار داشت با جنجال جدایی کوتینیو گفت:

این دو مسئله اندکی از هم متفاوت هستند. آن موقع آرسنال علنا برای جذب سوارز در تماس بود. به یاد ندارم که در همان زمان بارسلونا هم خواهان جذب سوارز بود یا نه. گمانه زنی های در روزنامه ها مطرح بود اما تنها در حد شایعه. مطمئن نیستم که در زمان پیشنهاد آرسنال، بارسلونا هم پیشنهادی ارائه کرده باشد. تنها صحبت از آرسنال بود که پیشنهادی 40 میلیون پوندی به علاوه یک پنی ارائه کرده بودند. 

من به خاطر کار هایی که سوارز برای باشگاه کرده بود و رابطه ای که او با هواداران داشت با لوئیز درباره پیشنهاد آرسنال صحبت کردم، او را نشاندم و به او گفتم: "چرا همه چیز را خراب کنی و به باشگاهی بروی که هیچ تضمینی برای موفقیت به تو نمی دهد؟ من فکر نمی کنم که تو با این تصمیم قدم بزرگی برداری. چرا بیشتر صبر نکنی و یک فصل دیگر هم به لیورپول مهلت ندهی؟ اگر یک فصل دیگر هم صبر کنی هواداران تو را درک خواهند کرد." و همان موقع سر و کله بارسلونا هم پیدا شد.

به نظر من تفاوت در این است که کوتینیو در ژانویه و به تازگی قرارداد خود را 5 سال تمدید کرده است و بیشترین حقوق را در باشگاه دریافت می کند و می گوید در باشگاه واقعا خوشحال است. اما ناگهان با نخستین پیشنهاد بارسلونا درخواست جدایی از باشگاه را می دهد. فکر می کنم هواداران خشمگین و ناراحت هستند و این کاملا قابل درک است.

جرارد در پایان صحبت های خود ضمن رد این موضوع که با کوتینیو در مورد ماندن او در باشگاه صحبت خواهد کرد گفت:

به نظرم یورگن (کلوپ) همه چیز را تحت کنترل دارد و باشگاه بهترین تصمیم را در این باره خواهد گرفت. شرایط کنونی یک امتحان بزرگ برای کل باشگاه است و امیدوارم بهترین اتفاق بیوفتد. اما به نظر من بازیکن در لیورپول خواهد ماند.

لیورپول در نخستین بازی خود در فصل جدید لیگ برتر انگلیس روز شنبه به مصاف واتفورد رفت و با نتیجه تساوی 3-3 برابر میزبان خود متوقف شد.

Read more sports news
از نود" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر