منوی اصلی

فهرست فروش هفتگی ژاپن | Destiny 2 سرزمین آفتاب تابان را نیز تسخیر می‌کند

مانند هر هفته، این سری نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پرفروش‌ترین نرم‌افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را دنبال می کنیم.

با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ای دیگر بررسی کنیم.

فهرست فروش این هفته از تاریخ ۴ تا ۱۰ ماه سپتامبر را شامل می‌شود و شاهد عرضه عنوانی بزرگ و مهم در بازار ژاپن بودیم که Destiny 2 نام دارد. عنوان مورد انتظار Destiny 2 توانسته پس از عرضه خود در سطح جهانی، در همه بازارهای فروش، رتبه نخست را از آن خود کند که این شامل فهرست فروش منطقه بریتانیا نیز می‌شود. جالب این جا است که این عنوان در بازار ژاپن، توانسته با فروش ۵۰,۲۶۳ نسخه در صدر جدول قرار بگیرد و بازی Everybody’s Golf که در آمار فروش هفته گذشته با حدود ۱۰۰,۰۰۰ نسخه در صدر قرار داشت، با افت فروش قابل توجهی به رده چهارم سقوط کرده است. اما در مورد Destiny 2، قطعا این آمار خوب و خبر خوشی برای بانجی به حساب می‌آید اما این نکته را در نظر داشته باشید که عملکرد هفته اول نسخه ابتدایی بازی، بسیار بهتر و موفقیت آمیز تر بوده است؛ بازی Destiny در هفته اول ورودش به بازار ژاپن، ۹۱,۲۷۷ نسخه برروی پلی‌استیشن ۴ و ۴۹,۵۰۳ نسخه برروی پلی‌استیشن ۳ فروخته بود؛ این آمار نشان می‌دهد که چقدر این سری در بین بازی‌بازان ژاپنی محبوب است اما فروش هفته اول Destiny 2 (با وجود صدرنشینی)، شاید کمتر از حد انتظار باشد. در رده دوم فهرست فروش، شاهد بازی به شدت محبوب Splatoon 2 هستیم؛ عنوانی که ثبات فروش خوبی را از خود نشان داده و همچنان به خوبی پس از چندین هفته عرضه، برروی کنسول نینتندو سوییچ می‌فروشد. عنوان جدید بعدی که آن را در رده سوم نیز مشاهده می‌کنیم، Dragon Ball Xenoverse 2 نام دارد که از بازی های مورد انتظار در کشور ژاپن به حساب می‌آمد. به طور کلی، بازی های جدید منتشر شده در هفته گذشته در بازار ژاپن، شامل Destiny 2 (جایگاه نخست)، Dragon Ball Xenoverse 2 (جایگاه سوم) و KonoSuba: God’s Blessing on this Wonderful World! (جایگاه دهم و یازدهم) می شوند. دو نکته جالب دیگر در فهرست فروش این هفته وجود دارد که افت فروش قابل پیش‌بینی Resident Evil Revelations (نسخه بازسازی شده جدید) و قرار گرفتن بسته Hitman: the Complete First Season در بین ۲۰ بازی پرفروش ژاپن هستند.

شما می‌توانید در زیر فهرست پرفروش ترین‌ نرم افزارهای هفته گذشته در ژاپن را مشاهده کنید. مانند همیشه لازم است اشاره کنیم که آماری که Media Create ارایه می‌کند، تنها فروش فیزیکی و خرده  فروشی محصولات را بیان می‌کند و شامل فروش دیجیتالی بازی‌ها و کنسول‌ها نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان فروش کلی را به صورت دقیق ارایه کرد اما نمونه خوب و مفیدی در دسترس‌ ما قرار می‌گیرد.

 1. Destiny 2 – PS4 – ۵۰, ۲۶۳/New
 2. Splatoon 2 – Switch – ۴۴, ۹۸۱/۱,۱۰۱,۴۸۱
 3. Dragon Ball Xenoverse 2 – Switch – ۲۴,۰۴۵/New
 4. Everybody’s Golf – PS4 – ۲۲,۴۸۸/۱۲۳, ۲۰۷
 5. Dragon Quest XI – ۳DS – ۱۵,۹۹۳/۱,۷۰۹,۹۰۶
 6. Monster Hunter XX – Switch – ۱۲,۸۱۱/۱۲۴, ۲۰۷
 7. Mario Kart 8 Deluxe – Switch – ۱۰, ۵۲۶/۶۸۳, ۲۱۴
 8. Dragon Quest XI – PS4 – ۹, ۱۴۷/۱,۳۳۷,۶۰۲
 9. Sanck World Treasures – ۳DS – ۷,۰۷۹/۱۵۵, ۱۴۹
 10. KonoSuba: God’s Blessing on this Wonderful World! – PS4 – ۷,۰۴۴/New
 11. KonoSuba: God’s Blessing on this Wonderful World! – PS Vita – ۷,۰۰۰/New
 12. Etrian Mystery Dungeon 2 – ۳DS – ۵,۷۰۹/۳۵,۵۹۶
 13. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Switch – ۴,۴۸۵/۵۸۰,۵۵۲
 14. Night of Azure 2 – ۴, ۱۵۵/۲۲, ۳۶۲
 15. Resident Evil Revelations – PS4 – ۳,۸۳۷/۱۳,۰۹۷
 16. ARMS – ۳,۷۱۱/۲۱۸, ۱۱۱
 17. Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo – ۳DS – ۳,۷۰۴/۲۳۶, ۱۱۴
 18. Yomawari: Midnight Shadows – PS4 – ۳,۰۰۳/۱۶,۰۱۱
 19. Minecraft: PS Vita Edition – PS Vita – ۲,۹۳۸/۱, ۲۰۴, ۹۵۶
 20. Hitman: the Complete First Season  – PS4 – ۲,۹۰۰/۳۲, ۷۰۲

همچنین می‌توانید در زیر، فهرست پرفروش ترین سخت افزارها را در هفته گذشته در ژاپن مشاهده کنید:

 1. Switch- ۴۵,۴۳۹
 2. PS4 – ۱۸,۴۸۳
 3. PS4 Pro – ۱۰, ۹۹۹
 4. New 3DS XL – ۹, ۶۲۸
 5. New 2DS XL – ۹, ۴۰۳
 6. PS Vita – ۳,۹۱۳
 7. ۲DS – ۱,۷۷۲
 8. New – ۳DS – ۳۳۱
 9. PS3 – ۱۱۵
 10. Wii U – ۹۰
 11. Xbox One – ۶۳

در فهرست فروش سخت‌افزارهای ژاپن، همچنان شاهد صدرنشینی و فروش خوب کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ هستیم و پس از آن نیز کنسول پلی‌استیشن ۴ را مشاهده می‌کنیم (هر دوی این کنسول ها با افت فروش مواجه بوده اند) اما اتفاق جالبی که در هفته گذشته رخ داده، رشد فروش خوب کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و البته کاهش فروش کنسول های دستی ۳DS و ۲DS به حساب می‌آید که باعث شده پرو را در رده سوم پرفروش‌ترین سخت افزار ها مشاهده کنیم. به غیر از این‌ موارد، اتفاق خاص دیگری در فهرست فروش این هفته مشاهده نمی‌شود.

Read more tech news
از گیمفا" بیشتر بخوانید
سفارشی سازی
اخبار محلی از استان؟
حذف مطالب خوانده شده؟
بله خیر